Jak wybrać szlafrok?

Po wyjściu z wanny, w chłodne poranki, czy na szybkie czmychnięcie na balkon bez ochoty zrzucania piżamy przyda się szlafrok. Jest także idealny, gdy w domu mamy gości i nie chcemy chodzić w samej koszulce, czy bokserkach, a nie mamy jeszcze ochoty przebierać się w strój dzienny. Jest po to, by nie dopuścić do utraty ciepła i otulać ciało. Jak wybrać dobry szlafrok?

Główne zadania szlafroka
Szlafrok powinien być ciepły, miękki, przytulny i praktyczny. Powinniśmy się także dobrze w nim prezentować. Niektórzy wybiorą cienkie szlafroki, lecz najlepsze są te puszyste. Te cienkie są przeznaczone na lato, jednak są osoby, które pragną chodzić w grubych szlafrokach cały rok!

Na lato i zimę
Szlafroki na lato są cienkie, mogą być krótkie i nie posiadają kaptura. Są taką jakby narzutką na letnią koszulkę. Niektóre mogą posiadać kieszenie, czy ozdobną koronkę, czy hafty. Kobiety na pewno znajdą coś seksownego i wygodnego zarazem. Te na zimę będą o wiele grubsze, dłuższe ( tak na wysokość kolana lub trochę przed), często posiadają kaptury, duże kieszenie. Kaptur przydaje się, gdy musimy często myć włosy, a w naszej łazience nie jest zbyt ciepło.

Do zadań specjalnych
Niektóre sklepy w swoich ofertach mają szlafroki, które posiadają właściwości antybakteryjne oraz hipoalergiczne. Są szczególnie polecane kobietom z problemami skórnymi, czy skórą wrażliwą. Szlafroki mogą być także luksusowe, romantyczne, idealne do seksownej bielizny przeznaczonej na szczególne okazje.

Szlafrok dla mężczyzn
Tak, mężczyźni też je noszą. Rzadziej niż kobiety, ale jednak. Męskie szlafroki są takie jak piżamy – klasyczne, proste, ponadczasowe. Są zazwyczaj dłuższe, mają długi rękach, również posiadają kieszenie. Mogą być wykonane z bawełny, flaneli lub micro bawełny. Te ostatnie są bardziej chłonne i przez dłuższy czas zachowują kolor, który zazwyczaj jest ciemny i głęboki. Tak jak damskie posiadają kieszenie i pasek. Zamiast kaptura często widnieje kołnierz. Szlafrok i klasyczne „kapcie” są wspaniałym dopełnieniem stroju nocnego. Można w nich zjeść śniadanie na tarasie w sobotni poranek, czy przechodzić całą wolną niedzielę.

Autor